کار در منزل و ضرورت رعایت قاعده ها

حتی در ایران بعضی افراد می توانند میان حضور در محل کار و منزل یکی را انتخاب کنند، برای مثال در کارهای پروژه ای از آنجا که بر اساس خروجی نهایی ارزیابی می شود، الزامی به حضور در محل مشخصی ندارد و افراد می توانند مشروط بر تحویل پروژه در زمان مقرر هر جایی را برای کار روی پروژه انتخاب کنند.

اریلی، اقتصاددان رفتاری دانشگاه دوک، معتقد است اگر می خواهید در منزل کار کنید و بهره وری مناسبی داشته باشید، سعی کنید محیط کار را برای خودتان در منزل شبیه سازی کنید.

در محل کار قواعدی وجود دارد که کارکنان رعایت می کنند و بهتر است آنها را در منزل هم به کار بگیرید.

برای مثال؛ من از ساعت ٨:٣٠ تا ١٢ پشت میزم می نشینم و روی پروژه کار می کنم و جز برای قهوه و چایی یا رفتن به دستشویى از جایم بلند نمی شوم.

این استدلال شبیه صحبت دانشجویان خوابگاهی است که ترجیح می دهند به جای اتاق در کتابخانه درس بخوانند، کتابخانه جای آرام تر و راحت تر از اتاق نیست، ولی از آنجا که نوعی الزام برای فرد به وجود می آورد و بقیه دانشجویان به نوعی حواسشان به فرد است، بهره وری  بالاتر می رود.

می شود این تعبیر را گسترش داد و برای هر چیزی مطرح کرد، اگر دنبال تفریح هم هستید سعی کنید خود را به قواعدی ملزم کنید، یادمان باشد که بطالت با فراغت تفاوت دارد.

https://goo.gl/2TSKjm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *