یک ماشین متناسب با شخصیتم لطفا!

بنابر تحقیقات انجام شده از سوی مرکز مطالعات روانشناسی انگلیس، انتخاب خودرو و نحوه‌ رانندگی رابطه مستقیمی با تیپ شخصیتی غالب شما دارد. پس با خیال راحت به قانون‌ گریزی و دور زدن معاینه فنی ادامه دهید، چرا که مقصر اصلی را با کمک تحقیقات پیدا کردیم!

به غیر از عواملی چون سن، جنسیت، قیمت و البته استاندارد‌ های بالا در تولید اتومبیل‌ های داخلی، که عوامل اثر ‌گذار در انتخاب خودرو هستند، تیپ شخصیتی شما نقش مهمی در این موضوع دارد.

گاهی اوقات اولویت‌ های ما در رنگ‌ ها نشان می ‌دهد که چگونه می‌ خواهیم در دید دیگران ظاهر شویم.

به گفته روان ‌شناسان: رنگ مشکی، رنگ‌ قدرت است به همین علت مشهور ‌ترین رنگ برای ماشین‌ های لوکس و قیمتی همچون بنز، رنگ مشکی است. رنگ مشکی نماد غرور و قدرت راننده خودروست. بنابراین بدون اینکه متعجب شوید، باید بدانید که این رنگ خودرو ، بهترین و محبوب ترین رنگ منتخب برای تیپ شخصیتی«D»  می‌ باشد، که اغلب شامل تجار، مدیران ارشد و … می ‌شوند.

راندن یک ماشین زرد ممکن هست به این معنی باشد که شما در کل فردی خوشحال هستید و کمی بیشتر از انسان های عادی به سمت کارهای ریسک ‌پذیر کشش دارید.

رانندگان اتومبیل ‌های زرد رنگ در نوع خود بسیار منحصر ‌به  فرد هستند. آنها به طور معمول افرادی باهوش، متفکر، خلاق، دوست ‌داشتنی و سرزنده هستند و از هر فرصتی برای نشان دادن این سرزندگی به دیگران استفاده می‌ کنند. این رانندگان همان تیپ‌ شخصیتی «I»  هستند که خیلی سرحالند و شخصیت آنها مانند روز های آفتابی داغ و سوزان است.

افرادی که رنگ خودروشان را سبز یا آبی انتخاب می ‌کنند ترجیح می‌ دهند در محدوده شهر و در سرعت مجاز رانندگی کنند چرا که دوست دارند همیشه مراقب دیگران به خصوص اطرافیان‌ شان باشند و توازنی را در رانندگی و موقعیت خانوادگی ‌شان به وجود آورند. این دو رنگ را در هر شیئی نشانه آرامش و صبوری می‌ دانند. این رانندگان همان تیپ شخصیتی «S»  هستند.

رنگ نقره ‌ای رنگی است که با حس نوآوری و مدرنیته در رابطه است. محصولاتی که از تکنولوژی بالایی برخوردار می ‌باشند اغلب به رنگ نقره ‌ای می ‌باشند. افراد تیپ شخصیتی «C» از این رنگ در خودرو استقبال می ‌کنند چرا که استاندارد ‌های بالا برایشان نخستین گزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *