کلمات کلیدی که شخصیت ما را را آشکار می کند!
تحلیل تیپ شخصیتی چهره های مطرح جهان بر اساس مدل دیسک

تحلیل تیپ‌ شخصیتی چهره ‌های مطرح جهان براساس مدل دیسک

اگر اهل مطالعه و فراگیری مهارت های رفتاری  باشید به احتمال زیاد چیزهای زیادی درباره مدل های شخصیت شناسی به ویژه مدل شخصیت شناسی دیسک شنیده اید.

حیرت آور است که با یک جمله کوتاه، یک سبک راه رفتن یا نشستن یا ادای بعضی کلمات شخصیت ما برای صاحبان فن شخصیت شناسی رو می شود!

بی شک فراگیری این مهارت نه تنها جذاب است بلکه می تواند چالش برقراری ارتباط با دیگران را برای ما تسهیل کند.

در این بخش قصد داریم به تشریح تیپ شخصیتی تعدادی از شخصیت های مطرح در عرصه های مختلف با استفاده از مدل شخصیت شناسی دیسک بپردازیم:

“دونالد ترامپ”

یک نفر بدون “من” قوی به من نشان بدهید، تا من یک بازنده به شما نشان بدهم!

با نگاهی موشکافانه به این جمله در می یابیم که ترامپ یک نتیجه ‌گرای کنترل کننده و مصداق بارزی از تیپ شخصیتی “HIGH D” است.

ترامپ می تواند تصمیمات ناگهانی بگیرد و یک نتیجه‌ گرای واقعی باشد. او همواره خواسته ‌هایش را با قاطعیت ابراز می ‌کند و ریسک ‌پذیر است و با صراحت و حداقل ملاحظات رفتار می‌ کند.

اُپرا وینفری

هر چه بیشتر لذت ببرید، چیزهای بیشتری برای لذت بردن می یابید.

قصه پرداز و ترغیب کننده و مثال آشکاری از تیپ شخصیتی “HIGH I”

قصه زندگى اش را با دیگران در میان می ‌گذارد. نسبت به موضوعات خوش ‌بین است و توانایی اش در روحیه بخشی به آدم ها از شخصیت “I” نشات می گیرد که از اُپرا ستاره ‌ای محبوب ساخته است.

ماهاتما گاندی 

هر چه قدر یک موجود ناتوان تر باشد، به همان اندازه باید سهم بیشتری از حمایت اخلاقی و انسانی در برابر بی رحمی و ناعدالتی داشته باشد.

گاندی رهبری با ثبات و صلح طلب و نماد یک شخصیت “HIGH S” می باشد.

فلسفه بدون ‌خشونت او در رهبری و تلاشی که برای ایجاد امنیت و صلح در هندوستان انجام داد، بی‌ شک نمایان ‌گر شخصیت “S” این مرد تاریخ‌ ساز می ‌باشد.

ویلیام هنری بیل گیتس

من در خلال انجام کارها، به این که چرا و چگونه چیزها اتفاق می افتد رویکرد علمی دارم؛ و به این صورت سعی می کنم دلایل را پیدا کنم.

بی شک بیل گیتس یک تحلیل ‌گر واقعی با استاندارد ‌های بالا و مصداق آشکاری از یک تیپ شخصیتی “HIGH C” می باشد. همه کارکنان و مدیران مایکروسافت او را فردی با نزاکت و دقیق می ‌دانند. که این خصایص با شخصیت “C”  وی همخوانی دارد.

کریستین بیل

این تئوری من است که زندگی نباید بی هدف و بدون نتیجه باشد!

کریستین بیل نماد یک فرد رقابتی و هدایت گر و مصداق بارزی از شخصیت “HIGH D” می باشد. ریسک‌ پذیری و شجاعتش در انتخاب نقش هایش‌ و رقابتش با دی ‌کاپریو بازیگر مطرح هالیوود بر سر نقش‌ های مهم، نشان از رقابتی بودن و تیپ شخصیتی “D” در کریستین بیل دارد.

تیلور سویفت

هیچ وقت احساس نکردم باید آهنگ زندگی ام را ملایم کنم و یک آدم معمولی باشم!

تیلور با شخصیت روحیه بخش و ترغیب کننده اش مثال آشکاری از تیپ شخصیتی “HIGH I”  می باشد. او همواره جذاب، توجه ‌طلب و محبوب است، با شعرهای طغیان ‌گرش طرفدارانش را ترغیب می‌ کند تا او را تحسین کنند، تیلور با زبان بدن و موسیقی کلام، ابراز‌ کننده احساساتش می ‌باشد.

شرلوک هولمز

تو نگاه می کنی ولی نمی بینی!

شرلوک کارگاه محبوب مجموعه های تلویزیونی تحلیل گر و حقیقت یاب و نمونه آشکاری از شخصیت “HIGH C” است.

دقت بالا، تحلیلگر بودن، قدرت فوق العاده‌ در استنتاج و آرام و بی هیاهو کار‌ها را پیش بردن، همه و همه شرلوک هولمز را برای ما به اسطوره ‌ای جذاب با تیپ شخصیتی  “C”بدل کرده است.

اسکارلت جوهانسن 

برای حریم خصوصی و زندگی شخصی ام خیلی ارزش قائل هستم و هیچ وقت آن را قربانی نمی کنم.

اسکارلت جوهانسن با کاراکتر دلنشین و جذاب نمونه بارزی از شخصیت “HIGH S” می باشد. کمتر دیده شده که در انتخاب نقش‌ هایش ریسک کند. علاقه ‌اش به فیلم چارلی و کارخانه شکلات‌ سازی نشان از تمایلش به خانواده به عنوان بستر امنیت و آرامش و شخصیت “S” او دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *