معجزه شخصیت‌شناسی و تست دیسک !

decoding behavior

پیشرفت علم و فناوری هر چند در خیلی از زمینه‌ ها وسیله راحتی و آسایش ما را فراهم آورده؛ در بعضی موارد هم مچ‌ مان را گرفته!

یکی از این موارد به ظاهر نا‌خوشایند را ویلیام مولتون مارستون با انقلابی که در علم رفتارشناسی به وجود آورد رقم زد. او با معرفی مدل شخصیت شناسی دیسک پرده از راز‌های رفتاری ما برکشید.

اکنون ما به کمک تحقیقات او در هر کجای زندگی‌ و شغل و حرفه‌ مان، می ‌توانیم چالش‌های رفتاری و ارتباطی را حل کنیم؛ البته به شرط آنکه طالب فراگیری و آموزش باشیم.

خاطرم هست که چندی پیش بدون هیچ پیش‌ فرضی برای خرید، وارد یک فروشگاه لوازم صوتی و تصویری شدم. آنچه در انتها مرا وادار به فکر و سبک و سنگین کردن قیمت ها و بودجه ‌ام برای خرید کرد فقط و فقط رفتار فروشنده چیره‌ دست بود که در همان لحظه اول با دانشی که داشت، از زبان بدن و جملاتم متوجه شخصیت من شد و مسیر ارتباطی با من را طوری طراحی کرد که با کمترین چالش ممکن فروش موفقی را برایش رقم زد!

زمانی که از طرف سازمان‌ مان تست شخصیت شناسی دیسک را انجام دادم و کارگاه‌ آموزشی شخصیت‌شناسی با استفاده از تست دیسک را شرکت کردم، کلید موفقیت آن روز فروشنده را یافتم.

جدا از جذابیت آزمون دیسک و گزارش تست دیسک و تطابق آن با واقعیت من، تمایل روز افزون سازمان‌ها به فراگیری شخصیت ‌شناسی دیسک برایم جالب توجه بود.

تلاش مجموعه‌ ها برای بکارگیری علم روان ‌شناسی فروش و ارتباط صحیح با مشتریان به جای توسل به شیوه ‌های مردود و سنتی فروش، نکته شگفت انگیزی است که خوشبختانه به بخشی از فرهنگ سازمانی در برخی از شرکت ها و همچنین بعضی فروشگاه‌ ها و برند های معتبر تبدیل شده است.

بی‌ شک پشتکار و اشتیاق ما برای یادگیری مباحث رفتارشناسی و شخصیت‌ شناسی، مسیر سخت ارتباط با دیگران را برایمان هموار می ‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *