چگونه روز کاری را رویایی آغاز کنیم؟

اگر می‌ خواهید روز کاری ‌تان را رویایی آغاز کنید توصیه‌ های زیر را اجرا کنید:

۱. در ابتدای ورود تان به اداره یا شرکت با تمام همکاران و دوستانتان در محل کار سلام و خوش و بش کنید و از کارهای آن روزشان بپرسید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا از اولویت ‌ها و فعالیت های آن روزشان آگاه شوید و بر همین اساس از آنها کمک بگیرید.

۲. خیلی ها ساعات نخست کاری ‌شان را به خواندن ایمیل‌ ها و مرتب کردن پرونده‌ ها اختصاص می‌ دهند در حالی که ساعات نخست کاری بهترین و مناسب‌ ترین لحظات برای ایده ‌پردازی‌ های خلاقانه و برنامه ‌ریزی‌های روزانه و اندیشیدن به مسائل پیچیده و تلاش برای حل آنهاست. سعی کنید در یک ساعت اول حضورتان در محل کار، سرتان را بیش از حد شلوغ نکنید.

۳. بهترین گزینه خوردنی و نوشیدنی در ساعات اولیه یک صبح کاری چیزی نیست مگر یک تکه شکلات یا یک فنجان قهوه که خون را در رگ ‌های شما به حرکت در می‌ آورد و مغزتان را بهتر به کار می ‌اندازد.

۴. مرتب بودن میز کارتان در ابتدای صبح به شما احساس خیلی خوبی خواهد داد، پس اگر در پایان روز کاری قبل میزتان را مرتب نکرده ‌اید در ابتدای روز کاری جدید این کار را انجام دهید.

۵. اختصاص چند دقیقه برای گفت و گوی کاری با یک دوست و ایده ‌پردازی ‌های خلاقانه، پیشنهاد دادن و پیشنهاد گرفتن و حل مسائل کاری با کمک او به شما این احساس را می ‌دهد که در محل کارتان تنها نیستید و می ‌توانید روی کمک همکارانتان حساب کنید.

۶. خوش ‌بینی و امید به آینده از ملزومات موفقیت در هر کاری است. پس برای داشتن یک روز کاری رویایی هم خودتان خوش‌ بین و امیدوار باشید و هم به دیگران توصیه کنید چنین باشند.

منبع: کارل استایب / Work Happy Now

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *