تعطیلات نوروز، زمانی برای استراحت یا کار!

تعطیلات نوروز، زمانی برای استراحت یا کار!

هر گاه صحبت از تعطیلات به میان می آید، ناخود آگاه به گزینه استفاده بهینه از آن فکر می کنیم. هر کدام از ما تعریف خاصی از استفاده بهینه از تعطیلات داریم.

برای عده ای تعطیلات یعنی دوری گزیدن از چالش های کاری، بیشتر خوابیدن، گشت و گذار در طبیعت؛ و برای عده ای دیگر یعنی فرصتی برای باز کردن گره کلاف های کاری!

صرف نظر از شرایط محیطی، آنچه سبب می شود یک نفر در روزهای تعطیل تا ظهر بخوابد و یک نفر از صبح زود لپ تاپ به دست، سر میز صبحانه ایمیل هایش را چک کند؛ نگاه های متفاوتی است که هر شخصی با توجه به تیپ شخصیتی اش نسبت به مسائل دارد.

از آن جا که شخصیت ما در نگرش و تصمیمات ما نقش مهمی را ایفا می کند؛ چهار تیپ شخصیتی دیسک شیوه های متفاوتی را برای استفاده از تعطیلات اتخاذ می کنند.

بر اساس گزارشی که از تحلیل تست شخصیت شناسی دیسک به دست آمده است:

افراد تیپ «D»، همان گروهی هستند که حتی در تعطیلات به کار فکر می کنند و ترجیح می دهند کار را با تفریح ادغام کنند!

این افراد در مهمانی ‌ها و جمع ‌ها درباره مقولات کاری و دستاوردهای سال گذشته و اهداف سال جدید صحبت می‌ کنند و برای اتمام تعطیلات و شروع یک طرح جدید انتظار می ‌کشند!

اما در نقطه مقابل، افراد تیپ «I»، علاوه بر برنامه‌ مفصل مسافرت، برای معاشرت با دیگران و تفریحات گروهی و مهمانی ها برنامه ریزی می کنند.

افراد این تیپ شخصیتی، تمایل چندانی به فعالیت های فردی مانند کتاب خواندن ندارند، و در جمع ها سعی می کنند حداکثر توجه دیگران را به خود جلب کنند!

 افراد تیپ«S»، رفتار متعادل تری دارند. آنها سعی می کنند اولین بازدیدها را از کسانی انجام دهند که نیاز به همدلی دارند!

حتما زمانی را با دوستان صمیمی خود می گذارند و در برنامه های جمعی و مهمانی ها مدام مشغول کار و کمک به دیگران هستند.

افراد تیپ «C»، از آن دسته آدم هایی هستند که دوست دارند حتما زمان هایی را به تنهایی اختصاص بدهند و خلوتی برای خود داشته باشند.

آنها از تعطیلات برای مطالعه موضوعات جدید استفاده می کنند و تلاش زیادی دارند تا مهمانی ها را با حداکثر دقت و نظم برگزار کنند و آداب و سنت ‌ها را به جا آورند.

تعطیلات نوروز، زمانی برای استراحت یا کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *