آینده شغلی به چه چیزهایی که بستگی ندارد؟

whats the best job

آن قدیم ترها هر کسی که یک سال تمام خواب و خوراک و تفریح را به خودش حرام می کرد و میان جزوه ها و کتاب های تست می لولید یک رشته خوب قبول می شد و با احتمال بالا یک کار خوب پیدا می کرد.

اما به تدریج بحث از این حرف ها گذشت و کار به امروز رسید که در بازار کار و شرکت های خصوصی دیگر بیشتر بحث مهارت و قدرت تطابق با شغل مطرح است تا مدرک دانشگاهی!

با گسترش دامنه سواد و مهارت های ارتباطی روسا، امروز کمتر رییسی را می یابید که با دانش شخصیت شناسی دیسک آشنا نباشد. گستره شخصیت شناسی دیسک، به گونه ای سازمان ها را فرا گرفته که حضور آن در سازمان و فراگیری اش یک ضرورت اساسی مثل سایر مهارت ها به حساب می آید.

با یک تست دیسک گزارشی به دست شما می رسد که تیپ شخصیتی غالب شما را مشخص می کند و می توانید بر اساس آن می توانید انتخاب دقیق و درستی برای شغل خود داشته باشید.

به چند نمونه از تناسب خصوصیات رفتاری با شغل افراد که بر اساس تحلیل تست دیسک به دست آمده و از دست آوردهای مهم دانش شخصیت شناسی دیسک است توجه کنید:

1. افراد تیپ تحلیل گرا «C» ، افرادی واقع گرا، تحلیل گر با قدرت کاوش زیاد، کنجکاو، دقیق و علاقه به فرآیندها و رسوم هستند.

پیشنهاد شغلی

براساس این ویژگی ها مشاغل برنامه ریزی، کنترل کیفیت، طراحی، حسابداری و حسابرسی را می توان به این افراد پیشنهاد داد!

2. از جمله مهمترین ویژگی های بارز افراد تیپ سلطه گرا «D» ، می توان به نتیجه گرایی، جاه طلبی، استقلال، عمل گرایی و میل به کنترل اشاره کرد.

پیشنهاد شغلی 

با توجه به این ویژگی ها مشاغلی همچون سرپرستی، مدیریت بحران و کارآفرینی برای این افراد مناسب تر است.

3. مهمترین ویژگی های بارز افراد تیپ اجتماعی«I» ، معاشرتی بودن، آرمان گرایی، خیال پردازی، روحیه بالای کار تیمی و مثبت اندیشی و پرانرژی بودن است.

پیشنهاد شغلی 

با توجه به این ویژگی ها مشاغلی همچون روابط عمومی، هماهنگ کننده، ارائه دهنده، مدیریت رویداد، فروش و بازاریابی برای این افراد مناسب تر است.

4. از جمله مهمترین ویژگی‌های بارز افراد تیپ ثبات گرا «S» که می توان به انعطاف پذیری، همدلی، درون گرایی، صبوری زیاد و امنیت طلبی بالا اشاره کرد.

پیشنهاد شغلی

با توجه به این ویژگی ها مشاغلی همچون پرستاری، مددکاری اجتماعی، کارشناسی منابع انسانی و مشاوره برای این افراد بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *