آسوده خاطر عاشق شوید!
شناخت شریک عاطفی با استفاده از شخصیت شناسی دیسک

fall in love Comfortable

آسوده خاطر عاشق شوید!
شناخت شریک عاطفی با استفاده از شخصیت شناسی دیسک

همه ما نیاز به کسی داریم که به نقل از عاشقان در مواقع سختی، سر بر شانه اش بگذاریم و بگرییم؛ ولی گاهی کار به جایی می رسد که باید سر به دیوار بکوبیم و از دست همان کس زار زار بگرییم!

مشکل کجاست؟ 

پاسخ مشخص است: نفهمیدن رفتارهای طرف مقابلمان؛
گره ای که نهایتا به این جمله ختم می شود: ما تفاهم نداریم، پس تمامش کنیم!


یکی از دوستانم تعریف می کرد که موقع حرف زدن با شریک عاطفی اش تا جای ممکن از برقراری ارتباط چشمی با او خودداری می کند؛ چرا که او موقع حرف زدن با صراحت و قاطعیت خاصی در چشم هایش زل می زند و او را می ترساند!
همکاری داشتم که از شروع یک رابطه عاطفی با شخصی که به او معرفی کرده بودند سر باز می زد؛ آن هم فقط به یک دلیل، می گفت: این آدم زیادی بی خیال و سرخوش است!

مدل شخصیت شناسی دیسک، با تحلیلی که از تیپ های مختلف شخصیتی ارائه می دهد، رفتارهای بعضا عجیب شریک عاطفی مان را برای ما توضیح می دهد.

تشخیص شخصیت شریک عاطفی با استفاده از شخصیت شناسی دیسک 

شریک عاطفی شما با تیپ شخصیتی سلطه گرا«D»، هنگام صحبت کردن با قاطعیت در چشمان شما زل می زند و حتی انگشت اشاره اش را به سمت تان نشانه می گیرد!
این بخشی از رفتار غریزی اوست که به خاطر شخصیت و نیازش به قدرت از او سر می زند و بدین معنی نیست که قصد دارد به شما تحکم کند و یا دستور بدهد!
با بیان نتایج مشترک و البته تمرکز بر راه حل مشکل تان با او صحبت کنید و از او بخواهید کنترل بیشتری بر رفتارهایش داشته باشد.

اگر شریک عاطفی شما با تیپ شخصیتی اجتماعی «I»، مدتی است که دست از پرحرفی برداشته، مثل سابق فرد خوش بینی نیست، کمتر شوخی می کند و کمتر در اجتماعات شرکت می کند و یا برای گردش و تفریح بی میلی نشان می دهد، به این معنی نیست که دیگر عاشق شما نیست و یا شما را مثل سابق دوست ندارد.
شک نکنید که او تحت فشار است و با یک مشکل جدی مواجه شده!
با بیان نقاط قوت و خلاقیتش او را آرام کنید و از او فاصله نگیرید.

اگر شریک عاطفی شما کم حرف است، بیشتر گوش می کند تا حرف بزند و تلاش می کند تا مراقب شما باشد، فکر نکنید که قصد دارد شما را محدود کند؛ بلکه او یک شخصیت ثبات گرا «S» است، محافظه کار و صلح طلب .
او را به این درک برسانید که از توجه و حمایتش لذت می برید و هنگام تصمیم گیری به او بگویید که قصد ندارید آرامش ارتباط را از بین ببرید و به امنیت او آسیب برسانید.

اگر شریک عاطفی شما محتاطانه پول خرج می کند و موقع خرید، یک محصول را هزار بار زیر و رو می کند و یا بیش از حد ایراد می گیرد فکر نکنید که خسیس است و یا قصد تحقیر دیگران را دارد. شما با یک فرد تیپ تحلیل گرا «C» در ارتباط هستید که به استانداردها اهمیت می دهد و بسیار دقیق است.
با رعایت ادب و با ارائه منطق و جزئیات با او صحبت کنید و در برابر انتقادات او مقابله به مثل نکنید و با خونسردی گفتگو را ادامه بدهید.

با شناخت مدل شخصیت شناسی دیسک، بسیاری از سوء تفاهم های ما با شریک عاطفی مان حل می شود.
یادمان باشد رفتار افراد در غالب مواقع به صورت غیر طبیعی و غیر عمدی اتفاق می افتد!
بهتر است به جای متهم کردن دیگران و تصمیم گیری سریع درباره آنها، دانش مان را بالا ببریم تا روابط عاطفی طولانی تر، صمیمانه تر و مستحکم تری را تجربه کنیم.

مطلبی که خوندی کافی نبود!
دوست داری یک رابطه عالی داشته باشی؟ پس اینجا کلیک کن…
https://goo.gl/Q2aKsG

آسوده خاطر عاشق شوید

One thought on “آسوده خاطر عاشق شوید!
شناخت شریک عاطفی با استفاده از شخصیت شناسی دیسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *