اسم یک کشور
برند یک کشور!

The Brand Peru

نکته ای اغلب ما از آن مطلع نیستیم یا برداشت اشتباهی از آن داریم این است که هر چیزی از یک انسان و حتی یک کشور نیز نیاز به نام تجاری یا برند دارد؛ در واقع برند یا نام تجاری فقط مختص کالاهای مصرفی و شرکت های خدماتی نیست!

چرا بهتر است اسم کشوری برند باشد؟ 

برند شدن نام یک کشور می تواند به جذب گردشگران و سرمایه گذاران کمک کند و تقاضا برای محصولات و خدمات آن کشور را افزایش دهد.

کشور پرو با هدف به دست آوردن منافع رقابتی با کشور های همسایه اش، ایجاد صنعت گردشگری، صادرات در منطقه و جذب سرمایه گذار شروع به ایجاد یک برند قوی و مثبت در خودش کرد.

استراتژی ایجاد نام تجاری جدید براساس طعم، رنگ و تاریخ زندگی پرو ساخته شد.

سیاست اصلی این انتخاب ها، جذب گردشگران بیشتری به پروژهای جدید و مدرن پرو بود که تمام زیبایی، تنوع، هنر و سخاوت مندی مردم این کشور را نشان می داد.

در حال حاضر پرو، مقصد بین المللی بسیاری از گردشگران است که با توجه به گنجینه های طبیعی و فرهنگی آن، جاذبه ها و فرصت هایی را که در جهان منحصر به فرد است، این کشور را برای سفر و تفریح انتخاب می کنند.

چالش برندسازی!

با توجه به این که نام تجاری مورد نیاز قرار بود در بخش های مختلف از جمله گردشگری، غذا و…. استفاده شود به همین دلیل آژانس تبلیغاتی Futurebrand که ناظر بر این موضوع بود، تصمیم گرفت نام تجاری را تا جای ممکن ساده طراحی کند.

کل هویت نام تجاری در اطراف کلمه «پرو» ساخته شد و هیچ نامی برای این نام اضافه نشد.

The Brand Peru

رنگ لوگو قرمز و شکل آن مارپیچ در نظر گرفته شد.

رنگ قرمز انتخاب شده برای لوگو، بازتابی از جنب و جوش زیاد و رنگ پرچم پرو است که نشان دهنده فرهنگ پویا و مردم این کشور است.

شکل مارپیچ «P» الهام بخش یکی از نقاشی های گرافیکی در تمام فرهنگ های باستانی در سرزمین پرو است که نشان دهنده تکامل، تغییر و تحول است.

این یک اثر انگشتی قصد دارد مفهوم «پرو برای همه است» را به مخاطبان منتقل کند.

خط طراحی گرافیک لوگو از مناطق و فرهنگ های مختلف الهام گرفته شده است.

The Brand Peru

در حال حاضر پرو یک نام تجاری بسیار قابل توجه دارد که به جهان می گوید چگونه کشورش از نظر فرهنگی غنی است.

آنچه سبب این موفقیت بزرگ شده این است که نام تجاری، یک رابطه و پیوند واقعی با فرهنگ کشور پرو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *