تصمیم ‌های بزرگ سال!

تصمیم ‌های بزرگ سال!

تصمیم ‌های بزرگ سال!

کی ازدواج کنم!

سال نو که از راه می ‏رسد، بسیاری از ما به فکر فرو می ‌رویم؛ برای این که در آخر بهار امتحانات مان را پشت سر بگذاریم یا در تابستان ازدواج کنیم، برنامه می‏ ریزیم.

همینطور برای کارهای دیگری مثل خرید خانه یا گشتن دنبال کار که می‏ خواهیم در طول سال انجام بدهیم. اما آیا راه بهتری هم برای این کار و برنامه ‌ریزی برای آن وجود دارد؟

این طور که پیداست بعضی از ماه ‎های سال برای برخی از اتفاقات زندگی مناسب ‌تر هستند. تغییر برنامه هایی که برای یک سال زندگی خود ریخته ‏اید مسلما کار آسانی نیست اما اگر می ‎توانستید بر اساس زمان‎ هایی که طبق تحقیقات مناسبت ‎تر هستند پیش بروید، فکر می ‎کنید سال‎ پیش رویتان چطور می‎ گذشت؟

 

راهکارهایی چند فارغ از این که در کدام نقطه از جهان زندگی می‌ کنید تا بهتر برنامه ریزی کنید:

 

دنبال کار بگردید 

وبسایت ‌هایی که در زمینه کاریابی فعالیت می ‏کنند، می ‌گویند جست‌ و جو در گوگل برای کار در بهار به اوج خود می ‌رسد؛ اما این طور که پیداست عده کسانی که واقعا برای کار تقاضا می ‎دهند در مقایسه با ماه ‌های دیگر سال کم است.

به این ترتیب این ماه از سال زمان مناسبی برای تقاضای کار به حساب می ‏آید.

طبق آمار، میزان تقاضا برای آگهی ‎های شغلی موجود در بازه زمانی اسفند تا اردیبهشت، ۱۴ درصد کمتر از ماه ‌های دیگر است؛ احتمالا به این دلیل که اکثر دانشجویان در تابستان فارغ ‌التحصیل می‎ شوند و به دنبال آن در فصل پائیز تقاضای کار به شدت افزایش می ‎یابد.

 

ماشینتان را بیمه کنید

بر اساس تحقیقاتی که روی نرخ‎ های ارائه شده توسط سایت‎ های مقایسه قیمت بیمه صورت گرفته، میانگین بیمه ماشین در ماه های انتهایی سال شدت بالا می‏ رود و در اوایل سال به همان نسبت کاهش می‏ یابد!

 

ازدواج کنید! 

محبوب ‏ترین فصل برای ازدواج در آمریکا پائیز و تابستان است. این یعنی برگزاری مراسم ازدواج در این دوره از سال گران ‎تر از هر زمان دیگری است.

با این تفاسیر اگر در نیم‎ کره شمالی زمین هستید و می ‎خواهید خرج عروسی خود را پائین بیاورید بهتر است به ماه‎های اولیه سال که هزینه‎  ها کم‎تر هستند فکر کنید .

 

در بهار بچه دار شوید!

سلامت اسپرم و تعداد آن دو عامل مهم در باروری هستند.

مطالعات مختلف ثابت کرده‎ اند که هر دوی این عوامل در فصل بهار به اوج خود می‏ رسند!

آزمایش روی ۲۹ هزار مرد آمریکایی طی ۱۷ سال نشان داده تعداد اسپرم‎ های در حال حرکت در بهار به بیشترین میزان و در تابستان به پائین ‎ترین حد خود می ‏رسد.

یک مطالعه‎ دیگر که در سوئیس روی ۱۲ هزار مرد انجام شده ثابت کرده غلظت اسپرم در بهار بالاترین و در تابستان پائین ‎ترین سطح را دارد.

 

برای زندگی خود تصمیم بگیرید

با این که بیشتر مردم معمولا در بهار به تصمیم های بزرگ خود فکر می ‎کنند اما برای ساکنین نیم‎کره شمالی زمین این موقع از سال بهترین زمان برای این کار نیست!

به این دلیل که بسیاری از ما در ماه‏ های زمستان احساس افسردگی و کمبود انرژی می ‎کنیم و اوضاع برای حدود ۱۰ درصدی که طبق تخمین ‎ها دچار اختلال عاطفی فصلی هستند بدتر هم هست .

وقتی احساس افسردگی می‏ کنیم، کمتر دست به ریسک می ‏زنیم و از آنجایی که توجه بیشتری به خطرها داریم، پس شاید این بهترین زمان برای انجام کارهایی باشد که پیامد های جدی دارند.

اجتناب از خطرکردن اما همیشه به گرفتن تصمیم‎ های بهتر کمک نمی ‎کند و رویکرد محافظه‎ کارانه هم هوشمندانه ‎ترین گزینه نیست.

از سوی دیگر احساس افسردگی باعث می ‎شود دچار خود درگیری شویم و نتوانیم تصمیم بگیریم. بنابراین برای بیشتر تصمیم گیری ها بهتر است تا اوایل بهار که روزها بلند و حال روحی مان بهتر می‏ شود صبر کنیم.

تصمیم ‌های بزرگ سال!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *